Henkilökunta

Rehtori Mirja Vuoristo       

 p. 040-524 7480, mirja.vuoristo@eko.fi

 
Opettajat:

Jurva Anne, peruskoulu ja lisäopetus p.044-721 4805, anne.jurva@eko.fi

Korteniemi Jaakko, veneenrakennus, 044-721 4806, jaakko korteniemi@eko.fi

Luosma Heli, apulaisrehtori, musiikkilinjat  p. 040-758 7208, heli.luosma@eko.fi

Pöntynen Varpu, aikuisten perusopetus maahanmuuttajille koulutus, p 044-721 4804, varpu.pontynen@eko.fi

Ristilä Piia, fysioterapian ja hieronnan linja, p. 044-758 7210, piia.ristila@eko.fi

Ritakallio Tiina, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattittutkinto p.044-758 7209, tiina.ritakallio@eko.fi

Saukola Marja-Riitta, varhaiskasvatus

Turunen Hanna, kasvatustieteet, avoin yliopisto p.044-734 9442, hanna.turunen@eko.fi

Viitasalo Pekka, veneenrakennus (koulutusvapaalla)

Väinölä Leena, media-alan ammattitutkinto (web designer -linja) p. 044-758 7211, leena.vainola@eko.fi

Toimisto:

Aho Annemari, toimistosihteeri p. 044- 721 4802, opisto@eko.fi

Eloranta Tanja, talouspäällikkö p. 040-519 7209, tanja.eloranta@eko.fi

Vartila Jaana, asiakaspalvelukoordinaattori p. 044-721-4803, jaana.vartila@eko.fi

Keittiö:

Korsi Teija, keittäjä p. 044-721 4808, teija.korsi@eko.fi

Lehmussaari Elina, emäntä p. 044-721 4808, elina.lehmussaari@eko.fi

Kiinteistö:

Tuominen Sirpa, siistijä p. 044-721 4810, sirpa.tuominen@eko.fi

Töllikkö Anne, siistijä p. 050-324 8139, anne.tollikko@eko.fi

Valli Jose, kiinteistönhoitaja p. 050-324 8138, 1.6.-31.8.2017

Terveydenhoitaja p. 044-450 3954 (paikalla keskiviikkoisin lukuvuoden aikana)

Opisto on Eurajoen kristillisen opiston kannatusyhdistys ry:n ylläpitämä oppilaitos. Opiston toiminnasta vastaa kannatusyhdistyksen valitsema hallitus.

Hallitus:

Jaakkola Lassi, YTM, puheenjohtaja
Heikkilä Ilkka, rehtori, varapuheenjohtaja  
Aalto Kari, rovasti
Järvinen  Juha, rehtori
Koivunen Simo, rovasti
Laakeristo Kirsti, tilitoimistoyrittäjä
Lankinen Pekka, laamanni
Tanhuanpää Marja, opinto-ohjauksen lehtori
Simula Jaana, HoTL
Vuoristo Mirja, rehtori, sihteeri

Varajäsenet:

Jaakkola Pirjo, opas   
Pertola Ville, maanviljelijä